Description
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Model | XD Service/Tactical Magazine |
| Type | Accessory-Magazines |
| Family | XD Series |
| Caliber/Guage | 9mm |
| Finish | Stainless |
| Capacity | 16 |
| Weight | .20 |
| Shipping Weight | 0.2 |
| MFG Model No | XD5016 |
| UPC | 706397860639 |
$22.60
MAGAZINE XD 9MM 16RD SERV/TACT
9mm
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Model | XD Service/Tactical Magazine |
| Type | Accessory-Magazines |
| Family | XD Series |
| Caliber/Guage | 9mm |
| Finish | Stainless |
| Capacity | 16 |
| Weight | .20 |
| Shipping Weight | 0.2 |
| MFG Model No | XD5016 |
| UPC | 706397860639 |
| Shipping Weight | 4 oz |
|---|